ITAP'a Ulaşım

 

ITAP Fizik Olimpiyat Okulu için adres ve ulaşım bilgileri :

Ocak 2012'den itibaren ITAP Fizik Olimpiyat Okulu eğitimleri iki ITAP kampüsünden birinde yapılabilecektir. Eğitimin hangi kampüste yapıldığı bilgisi ilgili etkinlik duyurusunda belirtilmektedir.   

ITAP Turunç Kampüsü:  Kaygıseki Caddesi 92. Sokak No: 33 48740, Turunç, Marmaris, Muğla


ITAP Dereözü Kampüsü: Mersin Sokak No: 74 , Dereözü Köyü, Turunç, Marmaris, Muğla

 

Turunç Kampüsü Ulaşım Bilgileri:

ITAP Turunç Kampüsü, Marmaris‘ten yaklaşık olarak 25 km uzaklıktadır. Marmaris otogarından Turunç kampüsüne gelebilmek için Turunç‘a düzenli olarak kalkan dolmuşlara binilmelidir. Turunç‘a girişte ITAP / Lorima Resort yol ayrımında dolmuş‘tan indikten sonra ITAP 500 metre mesafededir. Birçok dolmuş şöförü Lorima Resort‘u bilmelerine rağmen ITAP‘ı bilmeyenler de çıkmaktadır. Bu nedenle şöföre Lorima yol ayrımında inileceği söylenebilir. Yol ayrımından itibaren yolda ITAP Turunç Kampüsüne yönlendirici levhalar bulunmaktadır. Dolmuşlar genellikle 4-5 kişinin ITAP‘ta inecek olması halinde enstitüye kadar 500 metre içeri girebilmektedir. Marmaris Otogarından Turunç Kampüsüne gelmek için ikinci bir seçenek ise Garaj Taksi kullanılmasıdır. Garaj Taksi firması 1-2 yolcu için 50 TL, 3 ve üzeri yolcu sayısında 60 TL ücret alacaktır. Taksi‘den fatura alınması gerekmektedir.

 

Dereözü Kampüsü Ulaşım bilgileri:

ITAP Dereözü kampüsü Marmaristen yaklaşık 24 km uzaktadır. Turunç Kampüsüne gelen minibüs yolunda dağ çıkışı bittikten sonra, dik Turunç inişi başlamadan ve Bozburun yol ayrımına gelmeden yaklaşık 1 km önce bir yüksek düzlükten geçilmektedir. Bu düzlükte, sağda ITAP Turunç ve Dereözü kampus işaretinden yaklaşık 250 metre sonra, düzlüğün ortalarına yakın bir yerde sağda Dereözü köyüne bir asfalt yol ayrımı bulunmaktadır. Minibüsten bu yol ayrımında  inilmelidir (Bazı minibüs şöförleri birkaç TL ek ödeme koşuluyla yan yola ITAP'a kadar girmektedirler). Dereözü kampüsü, bu yol ayrımından yaklaşık 800 metre içeride Dereözü köyü içinde bulunmaktadır. Her iki tarafta çam ormanlarının içinden geçen ve önce yavaş yavaş yükselen sonra bir dar boğazdan geçerek köye doğru dik bir inişe geçen bu yolda köye girdikten sonra sıkça ITAP Dereözü kampüsü işaretleri bulunmaktadır.   Garaj taksi ITAP'la anlaşması gereği Marmaristen Dereözü'ne 50 TL isteyecektir. Taksiden fatura istenmesi gerekmektedir.